Menu Region

Raport: Polskie szpitale są źle zarządzane

Raport: Polskie szpitale są źle zarządzane

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Złe zarządzanie i brak dyscypliny finansowej są głównymi powodami kłopotów finansowych większości polskich szpitali. Takie wyniki przynosi raport sporządzony przez ekspertów Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
Zdaniem szefa zespołu badawczego, który przygotował opracowanie - Wojciecha Misiąga - poważnym problemem jest brak myślenia ekonomicznego w służbie zdrowia. Jego zdaniem w dużej części szpitali nie myśli się o tym, jak zapewnić możliwie najlepsze świadczenia przy minimalnych kosztach.

Istotnym elementem poprawiania sytuacji finansowej służby zdrowia jest restrykcyjna polityka finansowa. Ekspert podkreśla jednak, że należy ją wprowadzać ostrożnie.

Z przygotowanego raportu wynika, że udana restrukturyzacja nie może się obyć bez fachowego zarządu palcówkami. Konieczne jest również dostosowanie rozmiarów zatrudnienia do potrzeb, wsparcie ze strony organu nadzorującego szpital oraz wprowadzenie dyscypliny finansowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się