Menu Region

Szczecin: Kolejne osoby oskarżone o wręczanie łapówek...

Szczecin: Kolejne osoby oskarżone o wręczanie łapówek lekarzom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do szczecińskiego sądu wpłynęły akty oskarżenia przeciwko kolejnym 12 osobom, które dawały łapówki lekarzom. Za pieniądze oskarżeni uzyskiwali zaświadczenia, umożliwiające otrzymanie renty lub zwolnienia ze służby wojskowej.
W grupie oskarżonych jest między innymi ojciec, który próbował w ten sposób załatwić sobie rentę i jego dwóch synów, którzy próbowali uzyskać zwolnienie od służby wojskowej. W sumie w całą sprawę zamieszanych jest ponad 200 osób, a proceder trwał kilka lat.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, powiedziała, że jednym z głównych podejrzanych w całej sprawie jest mężczyzna, który pośredniczył w załatwianiu rent i zaświadczeń o niezdolności do służby wojskowej. Za załatwienie renty pobierał od 1700 do ponad 3000 złotych. Z tego około tysiąc przekazywał zastępcy lekarza orzecznika ZUS w Szczecinie Jerzemu Z. Za pozytywną opinię lekarza wojskowego podejrzany płacił około 600 złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się