Menu Region

Na Tajwanie zakończył się 12. Międzynarodowy Konkurs...

Na Tajwanie zakończył się 12. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
12. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski odbywał się w dwóch kategoriach: dla dorosłych i młodzieży.
W kategorii dla młodzieży pierwszą nagrodę zdobyła reprezentantka Tajwanu Hsu Yun-Chih. Wśród dorosłych najlepszy był przedstawiciel Japonii Kotaro Nagano, który otrzymał także nagrodę spoecjalną za wykonanie kompozycji jednego z tajwańskich kompozytorów. Prawdziwą sensacją okazał się niewidomy młody pianista z Tajwanu, ChangYen-Cheng , który w kategorii młodzieży zdobył nagrodę specjalną i wzruszył publiczność do łez.

Konkurs trwał do 3 do 21 września. Wzięło w nim udział ponad trzystu pianistów, między innymi z: Polski, Rosji, Francji, USA, Japonii, Chin i Korei.

Wśród jurorów zasiadał polski pianista Piotr Paleczny. Komisji przewodniczyła znana japońska pianistka profesor Anna Fujita, kierująca fundacją iminia Fredyryka Chopina na Tajwanie. Fundacja była głównym organizatorem konkursu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się