Menu Region

Reprezentacja Polski w rugby będzie całkiem francuska

Reprezentacja Polski w rugby będzie całkiem francuska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Małolepszy

1Komentarz Prześlij Drukuj
Trener Putra stawia wszystko na jedną kartę. Nawet 12 z 15 graczy może nie mówić po polsku.
Takiej operacji w polskim sporcie jeszcze nie było. Trener reprezentacji Polski w rugby Tomasz Putra, marząc o pierwszym w historii awansie do mistrzostw świata w tej dyscyplinie, chce oprzeć biało-czerwoną drużynę niemal wyłącznie na graczach występujących za granicą.

Wczoraj Putra poleciał do Francji prowadzić ostateczne rozmowy z kandydatami do gry w kadrze. Zdecydowana większość z nich, choć ma swojsko brzmiące nazwiska, nie mówi w naszym języku, nie ma nawet polskiego obywatelstwa. Czwartego października w Łodzi w meczu z Ukrainą nastąpi pierwszy sprawdzian nowej armii zaciężnej Putry. Reprezentacja rozpocznie trzyletnią drogę do finałów MŚ w rugby, które odbędą się w 2011 r. w Nowej Zelandii.

Stawka jest ogromna. Mistrzostwa świata, a raczej Puchar Świata w rugby, to trzecia po piłkarskim mundialu i igrzyskach olimpijskich impreza sportowa na kuli ziemskiej. Władze Światowej Rady Rugby (IRB) zarabiają na niej dziesiątki milionów funtów i te pieniądze dzielą później wśród krajów, które biorą udział w rywalizacji.

A polskie rugby potrzebuje pieniędzy jak tlenu. Niemal wszyscy zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę w naszym kraju to amatorzy. Dość powiedzieć, że kilku kadrowiczów, których Putra powołał na zakończone w sobotę zgrupowanie w Trójmieście, nie przyjechało, bo nie mogło zwolnić się z pracy!

Polskie rugby potrzebuje jednak nie tylko pieniędzy, potrzebuje wszystkiego: sukcesu, rozgłosu, świeżej krwi. Awans do Pucharu Świata wszystko to może nam dać.

U Gruzinów spowodował, że na mecze reprezentacji zaczęło przychodzić po 30 tys. ludzi. Podobnie dzieje się teraz w Portugalii. Podczas ostatnich mistrzostw, które jesienią 2007 odbywały się we Francji, na mecze Portugalii przyjeżdżało z kraju po kilkanaście tysięcy widzów.

1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

strony rugby

+44 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oleander (gość)  •

rugby to piękny sport. jednak o jego małej popularności świadczy choćby nie duża liczba stron poświęconych tej dyscyplinie - są dwie największe (ogólnopolskie) swiatrugby.pl oraz rugby.info.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj