Menu Region

Polski nurek nie wypłynął z "Heweliusza"

Polski nurek nie wypłynął z "Heweliusza"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Netka

Prześlij Drukuj
Prom Jan Heweliusz, którego wrak spoczywa na dnie Bałtyku między Świnoujściem i Ystad, zabrał kolejną ofiarę. W sobotę po południu zginął w jego wnętrzu polski płetwonurek.
Do nieszczęścia doszło około godziny 14. Służby ratownicze dowiedziały się o tym zdarzeniu dopiero około godziny 20.30. Sprawę wyjaśniają polska prokuratura i policja, a także policja niemiecka. Wrak Jana Heweliusza znajduje się bowiem na niemieckich wodach terytorialnych.

Z informacji, które uzyskaliśmy od Edmunda Kosiarza, głównego specjalisty Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, wynika, że zaginiony nurkował w towarzystwie kolegi. Około godziny 14 wpłynął z burty wraku do siłowni promu i już się nie pokazał. Najprawdopodobniej się w coś zaplątał. Na powierzchnię morza wypłynął tylko jego kolega.

Kapitan statku Baltic Lady, będącego bazą dla płetwonurków, zawiadomił o wypadku polskie służby ratownicze dopiero po godzinie 20 w sobotę - gdy już wracał do portu. O wypadku zawiadomił najpierw policję. Funkcjonariusze niezwłocznie przekazali tę wiadomość ratownikom morskim. - Kapitan twierdził, że wcześniej nie mógł nawiązać łączności z ratownikami - powiedział Edmund Kosiarz.

Tę informację potwierdza sierżant Małgorzata Śliwińska, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Świnoujściu. Kapitan statku Baltic Lady i załoga zostali już przesłuchani przez policjantów. Kapitan wyjaśniał podczas przesłuchania, że nie mógł nawiązać łączności z policją i ratownikami.
Polski Klub Sportów Podwodnych "Barakuda" ze Stargardu Szczecińskiego, którego członkowie uczestniczyli w tym rejsie, zamieścił wczoraj na swej stronie internetowej oświadczenie dotyczące wypadku.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się