Menu Region

POwolniacy: "nie" dla poPiSów PiSu

POwolniacy: "nie" dla poPiSów PiSu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Cylka

Prześlij Drukuj
Nie ma końca politycznego sporu między PO i PiS w sejmiku województwa wielkopolskiego. Chodzi o hasło "POwolniacy, PObudka", które PiS umieścił na swojej stronie internetowej.
- Marszałek bawi się w cenzora - grzmią radni PiS. - Nie chcę tłumić krytyki. Nie zgadzam się jedynie na jej agresywną formę - odpowiada marszałek Marek Woźniak.

Strony internetowe klubów radnych sejmiku umieszczone są na oficjalnym serwerze urzędu marszałkowskiego. Z tej możliwości korzystają tylko dwa kluby: PO i PiS. Na stronie Platformy niewiele się dzieje.

Opozycyjny PiS niemal na bieżąco komentuje wydarzenia z Wielkopolski. U góry strony wita gości baner "POwolniacy, PObudka". O jego usunięcie zaapelowały władze województwa.

- Jeśli radni opozycji krytykowaliby zarząd, to nie byłoby sprawy. Ale to jest hasło ogólnopolityczne. Członkowie PO zapytali, dlaczego dopuszczam, by na oficjalnej stronie urzędu uprawiano partyjną propagandę - tłumaczy Marek Woźniak i dodaje: - Nie zamierzam bawić się w cenzora. Nie chcę jednak, żeby na stronie samorządowej umieszczać złośliwości, które wywołują agresję.
Radni PiS nie przyjmują tych argumentów.

- W porównaniu z warszawskimi stronami internetowymi Platformy jesteśmy wzorami uprzejmości i kultury politycznej. Nie widzimy żadnych powodów, żeby usuwać nasze hasła, które nie mają nic wspólnego z polityczną agresją. Województwem rządzi koalicja PO-PSL. Dlatego uznajmy za dopuszczalne krytykowanie Platformy - mówi Zbigniew Czerwiński, szef klubu PiS.

Zdaniem marszałka są dwa wyjścia z sytuacji. Prezydium sejmiku opracuje regulamin korzystania ze stron internetowych urzędu marszałkowskiego. Będzie czarno na białym wiadomo, co można umieszczać na oficjalnych stronach klubów radnych. Albo też zapadnie decyzja, żeby radni mieli swoje strony poza serwerem samorządowym. Do rozmów dojdzie w najbliższych tygodniach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się