Girzyński może teraz skończyć jak

  Girzyński może teraz skończyć jak Dorn

  Katarzyna Borowska

  Polska

  Polska

  Girzyński miał coraz mocniejszą pozycję w partii. Po złamaniu bojkotu TVN może dzielić los Dorna
  - Skończy jak Dorn - będzie partyjnym banitą- szepczą w Sejmie koledzy Girzyńskiego. W piątek rozpoczęło się postępowanie dyscyplinarne przeciwko niemu. Został zawieszony w prawach członka PiS. To kara za złamanie bojkotu TVN.

  Tymczasem do tej pory rola Girzyńskiego rosła. Wyrósł na lidera grupy katolicko-konserwatywnej. Mimo że jest związany z Radiem Maryja, to dobrze wypadał w innych mediach, czego nie da się powiedzieć chociażby o Annie Sobeckiej.
  Rozmawiał z prezesem PiS o swoich planach - rozwijaniu polityki historycznej. Dostał błogosławieństwo m.in. do napisania dwóch książek - jednej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, drugiej - o niedocenianych bohaterach historycznych.

  - Rozmawiał o tym, jak podkreślić obecność skrzydła katolicko--konserwatywnego, by było bardziej widoczne dla wyborców, oczywiście w ramach PiS - mówi anonimowo jeden z posłów PiS. - Podczas kolejnych rozmów miała być określona forma naszego skrzydła. Teraz sprawa ucichnie - martwi się.

  Przykład Ludwika Dorna pokazuje, że nie tak łatwo wrócić z partyjnej banicji. Postępowanie dyscyplinarne wobec niego trwa już niemal rok. - Girzyński już robi to, czym tak irytuje kolegów Dorn - odnosi się do spraw partyjnych na blogu. Tłumaczy, czemu zdecydował się wystąpić w TVN. Pisze o stanach wyższej konieczności, które wymagają odważnych działań. Tak jak podpalenie się Siwca w proteście przeciwko inwazji w Czechosłowacji. - To daleko idąca megalomania - nie ukrywa irytacji Karski.

  Jednak Girzyński ma coś, czego nie ma Dorn - poparcie Radia Maryja. I to może sprawić, że partia nie będzie chciała go tracić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo