Menu Region

8 października MKOl wyda werdykt ws. dopingu polskiego...

8 października MKOl wyda werdykt ws. dopingu polskiego kajakarza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odłożyła decyzję w sprawie stosowania niedozwolonych środków dopingujących przez kajakarza Adama Seroczyńskiego na Igrzyskach w Pekinie. Werdykt w sprawie polskiego sportowca ma być ogłoszony 8 października.
Badanie antydopingowe obu próbek A i B kajakarza wykazało obecność niedozwolonego środka - clenbuterolu. Adam Seroczyński zajął na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie czwarte miejsce. Polski kajakarz nie zgadza się z oskarżeniem o stosowanie niedozwolonych środków i wszystkiemu zaprzecza. Adam Seroczyński, który jest brązowym medalistą z Sydney, po usłyszeniu zarzutów o doping ogłosił zakończenie kariery.

Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego rozpatrywała sprawę dwóch medalistów olimpijskich w rzucie młotem - Białorusinów Wadima Diewiatowskiego i Iwana Tichona. Podjęcie decyzji w ich sprawie również odroczono- do 17 października.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się