Menu Region

Papież apeluje o pomoc dla krajów nawiedzonych przez cyklony

Papież apeluje o pomoc dla krajów nawiedzonych przez cyklony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Podczas spotkania z wiernymi na południową modlitwę Anioł Pański w Castel Gandolfo Benedykt XVI zaapelował o udzielenie pomocy krajom nawiedzionym przez cyklony. W związku ze zbliżającą się sesją ONZ papież wezwał rządzących do stanowczej walki z ubóstwem, głodem i chorobami na świecie
Apelując o pomoc dla krajów Karaibów, w tym także i Kuby, papież wyraził nadzieję, że na przeszkodzie solidarności i braterstwu nie staną tym razem "inne racje", co odczytano jako prośbę o zniesienie amerykańskiego embarga dla tego kraju.

Mówiąc o spotkaniu w przyszły czwartek w Nowym Jorku, w ramach sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, na temat weryfikacji realizacji celów, wyznaczonych w Deklaracji Milenijnej, Benedykt XVI przyznał, że utrudnić ją może niezbyt dobra sytuacja światowej gospodarki.
Wymagać to więc będzie dodatkowych poświęceń. W rezultacie jednak wykorzenienie skrajnego ubóstwa, głodu, ignorancji i plagi pandemii będzie dobroczynne zarówno dla rozwoju krajów, potrzebujących zagranicznej pomocy, jak i dla pokoju oraz dobrobytu całej planety, powiedział Benedykt XVI. W głównym rozważaniu papież nawiązywał do dzisiejszej Ewangelii i o tym też mówił , zwracając się do pielgrzymów, w tym do Polaków.

"Liturgia tej niedzieli przypomina przypowieść o hojnym właścicielu winnicy i obdarowanych robotnikach. Ten obraz ukazuje dobroć Boga, który udziela każdemu tyle łask, ile potrzebuje do godziwego życia i do zbawienia. Niech obfitość tych darów będzie waszym udziałem". Przed południem papież odprawił mszę w mieście Albano, oddalonym o trzy kilometry od Castel Gandolfo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się