Menu Region

Andżelika Borys zaprzecza doniesieniom "Rzeczpospolitej" o...

Andżelika Borys zaprzecza doniesieniom "Rzeczpospolitej" o naciskach MSZ

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys zaprzeczyła, by polskie ministerstwo spraw zagranicznych nakłaniało ją do ustąpienia ze stanowiska. Według "Rzeczpospolitej" Borys miała utracić funkcję w imię poprawy stosunków między Polską a Białorusią.
Polonijna działaczka podkreśliła, że jej organizacja jest otwarta na rozmowy z organizacją Polaków, lojalną wobec reżimu w Mińsku. Zaznaczyła przy tym, że decyzja w tej sprawie zależna jest od regionalnych struktur Związku.

Dziś minister Radosław Sikorski powiedział, że jego resortowi zależy na tym, by przywrócić normalność w polonijnej organizacji na Białorusi, by odbyły się demokratyczne wybory jej władz oraz aby Związek Polaków odzyskał swój majątek.

Szef polskiej dyplomacji nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzone są rozmowy w sprawie połączenia dwóch związków Polaków na Białorusi. Także premier Donald Tusk zapewnił dziś o swoim poparciu dla Andżeliki Borys.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się