Menu Region

Mieszkańcy paryskich przedmieść uskarżają się na nocne loty...

Mieszkańcy paryskich przedmieść uskarżają się na nocne loty samolotów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Mieszkańcy paryskich przedmieść mają dość nocnych lotów na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle´a. Merowie i radni 94 gmin otaczających ten port lotniczy protestowali w Paryżu na Placu Trocadéro na przeciwko Wieży Eiffla.
Protest przybrał oryginalną formę wspólnego posiedzenia rad gminnych 94 miejscowości narażonych na hałas z powodu nocnych lotów. Jednym z manifestujących był popularny piosenkarz Yves Duteil, który jest również merem wsi Précy-sur-Marne. Posiedzenie odbyło się po prostu na ulicy i jego uczestnicy przegłosowali uchwałę domagającą się zakazu nocnych lotów. Ta wspólna uchwała jest czysto symboliczna i nie ma żadnej wartości prawnej, ale każda gmina będzie głosowała nad nią osobno podczas najbliższego posiedzenia rady.

Jeden z merów powiedział prasie, że między 22.00 a 6.00 na lotnisku imienia de Gaulle´a ląduje bądź startuje 168 samolotów. Jego zdaniem, jest to najbardziej uciążliwe lotnisko w Europie. Uczestnicy protestu podkreślili, że znacznie mniej lotów jest na wielkich lotniskach pod Londynem i pod Frankfurtem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się