Menu Region

Sikorski zaprzecza naciskom MSZ na Andżelikę Borys

Sikorski zaprzecza naciskom MSZ na Andżelikę Borys

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister Radosław Sikorski zaprzeczył, jakoby resort spraw zagranicznych naciskał na Andżelikę Borys, by zrezygnowała z funkcji prezesa Związku Polaków na Białorusi. O sprawie napisała wczorajsza "Rzeczpospolita". Według gazety, MSZ miał sugerować Borys ustąpienie ze stanowiska "w imię racji geopolitycznych i poprawy stosunków polsko-białoruskich".
Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że takie sprawy szczególnie w relacjach z niedemokratycznym reżimem najlepiej załatwia się dyskretnie. Podkreślił, że jego resortowi zależy na tym, by przywrócić normalność w polonijnej organizacji na Białorusi, by odbyły się demokratyczne wybory jej władz oraz aby Związek Polaków odzyskał swój majątek. To jest warunkiem normalizacji stosunków między Polską a Białorusią - dodał minister Sikorski.

Sikorski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzone są rozmowy w sprawie połączenia dwóch związków Polaków na Białorusi. Dodał tylko, że jest to zadanie dyplomatów. Także premier Donald Tusk zapewnił dziś o swoim poparciu dla szefowej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się