Menu Region

Co najmniej dwadzieścia ofiar ulew w północnych Indiach

Co najmniej dwadzieścia ofiar ulew w północnych Indiach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W północnych Indiach co najmniej dwadzieścia osób zginęło wskutek intensywnych opadów deszczu, a w rejonach podhimalajskich także śniegu. Najbardziej ucierpiała ludność stanu Himaczal Pradeś.
Dwie popularne wśród turystów miejscowości w północnych Indiach - Manali i Kulu - są odcięte są od świata. To skutek lawin ziemnych wywołanych ulewami, które zniszczyły główną drogę łączącą dolinę Manali z resztą Indii.

W wyższych rejonach przedgórzy himalajskich spadł niespotykany o tej porze roku śnieg. Jego opady odcięły od świata setki wysokogórskich osad. Śnieg odciął także turystów, znajdujących się powyżej wysokości trzech i pół tysiąca metrów w rejonie Manali. Wojsko i oddziały policji próbują dotrzeć do uwięzionych.

Przedłużająca się pora deszczowa wyrządziła szkody także w innych rejonach Indii. Liczba ofiar śmiertelnych monsunu sięga kilkuset.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się