Menu Region

Wypłacaj bez prowizji

Wypłacaj bez prowizji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Henryk Sadowski

Prześlij Drukuj
Kolejny agresywny gracz Alior Bank, który wkrótce rozpocznie działalność, chce umożliwić swoim klientom wypłatę pieniędzy z bankomatów bez prowizji. Ich liczba może przekroczyć nawet 2 tys.
Na początku września bank ten dostał zgodę na prowadzenie działalności bankowej, a w tym tygodniu podpisał umowę o współpracy z siecią bankomatów Euronet.

To oznacza, że klienci Alior Banku będą mogli wybierać pieniądze w sieci 1,5 tys. bankomatów w całej Polsce. Na razie przedstawiciele banku nie chcą powiedzieć, czy i jaka będzie opłata.

- Wszystko się wyjaśni za kilka tygodni, gdy rozpoczniemy działalność - mówi tajemniczo Dariusz Kozdra z obsługi prasowej Alior Banku.

Jednak według ekspertów ze Związku Banków Polskich nowy bank, aby pozyskać klientów, będzie musiał zaoferować im szczególnie korzystne warunki. Dziś nie wystarczy już bezpłatny dostęp do rachunku, darmowe karty debetowe czy wyższe oprocentowanie.

- Ludzie, wybierając bank, patrzą, ile ma on bankomatów i czy można z nich pobierać gotówkę bez prowizji - mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

Banki, aby zwiększyć liczbę bezprowizyjnych bankomatów, zawierają nawet umowy z konkurencją.
Taką umowę zawarł między innymi Bank Nordea.

Dzięki temu jego klienci, którzy posiadają konto Spectrum, mogą bezpłatnie korzystać z ponad 11 tys. bankomatów w całym kraju. Podobną usługę oferują również Toyota Bank, BOŚ i Volkswagen Bank. Ale tam z bezprowizyjnej wypłaty z bankomatu można korzystać tylko od 3 do 4 razy w miesiącu.

Przy każdej następnej wypłacie klient musi się liczyć z koniecznością zapłacenia kilkuzłotowej prowizji - w zależności od banku od 4 do 5 zł.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się