Menu Region

Ostrzejsze kary dla pedofilów i hakerów

Ostrzejsze kary dla pedofilów i hakerów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Artur Grabarczyk

Prześlij Drukuj
Polskie prawo ma bardzo surowo traktować pedofilów i hakerów. Sejm zaostrzył kodeks karny tak, że karane będzie posiadanie popularnych japońskich erotycznych kreskówek hentai, włamywanie się do systemów komputerowych lub atakowanie ich wirusami.
Najistotniejsze zmiany dotyczą ścigania pedofilów. Bezkarni przestaną być ci, którzy swoje przestępstwo popełnili przed laty, a ich ofiary są już dorosłe.

Sejm postanowił bowiem, że czyn pedofilski przedawni się dopiero 5 lat po tym, jak ofiara stanie się pełnoletnia. Zmiana ma umożliwić wnoszenie oskarżeń przez dorosłych, którzy zostali skrzywdzeni w dzieciństwie, ale bali się o tym mówić.

Według nowego kodeksu przestępstwem będzie też produkowanie, rozpowszechnianie i pokazywanie nieletnim, a nawet samo posiadanie treści pornograficznych zawierających "nierzeczywiste i przetworzone komputerowo" wizerunki dzieci uczestniczące w stosunku seksualnym.

A to oznacza, że karane będzie np. oglądanie japońskich filmów animowanych pokazujących sceny seksu z dziećmi. Ma za to grozić kara dwóch lat więzienia.

Znacznie ostrzej będą też traktowani hakerzy. Na dwa lata za kratki będzie teraz można trafić za samo włamanie się do systemu informatycznego. Za włamanie i wprowadzenie zmian w systemie (np. usunięcie danych czy wprowadzenie wirusów) kara będzie jeszcze większa, bo aż 5 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się