Menu Region

Media o rynku finansowym w Rosji

Media o rynku finansowym w Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Moskiewskie media zwracają uwagę, że rosyjskim władzom udało się opanować sytuację na rynkach finansowych kraju. Gazety podkreślają, że moskiewska giełda zakończyła wczorajszy dzień historycznym, ponad 20-procentowym wzrostem najważniejszych indeksów.
Dziennik "Komsomolskaja Prawda" pisze, że problemy rynku rozwiązano na razie za pomocą pieniędzy państwowych. Władze wpompowały w rynek finansowy 3 biliony rubli, czyli około 300 miliardów złotych. Teraz należy się zastanowić, czy powróciło zaufanie inwestorów do rosyjskiego rynku. Jednak sytuacja makroekonomiczna nie jest zła i jest szansa na wzrosty giełdowe - podkreśla "Komsomolskaja Prawda".
Gazeta "Kommiersant" pisze, że większość ekspertów uważa, iż jest jeszcze za wcześnie na radość. W przyszłym tygodniu rosyjski rynek finansowy może znowu przynieść nieprzyjemne niespodzianki. Ekspert finansowy Władimir Małachow uważa, że na początku tygodnia ceny akcji na moskiewskiej giełdzie mogą wzrosnąć ale potem może przyjść ochłodzenie, gdyż część inwestorów zechce sprzedać akcje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się