Menu Region

W Warszawie odbędą się mistrzostwa w "zośkę"

W Warszawie odbędą się mistrzostwa w "zośkę"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polskie Stowarzyszenie Footbagu oraz Muzeum Sportu i Turystyki zapraszają na ósme Mistrzostwa Polski w Footbagu - sporcie zwanym potocznie "zośką". W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie. Udział zapowiedziało kilkudziesięciu najlepszych graczy z całej Polski.
Zawody będą trwały dwa dni. Dzisiaj, w hali sportowej na Saskiej Kępie (Al.Stanów Zjednoczonych 24) odbędą się kwalifikacje we wszystkich konkurencjach we freestyle'u oraz w grze przez siatkę. Mile widziani są wszyscy, którzy chcieliby nauczyć się kopać "zośkę", a także spróbować zrobić kilka podstawowych trików.

Jutro w godzinach 18-20 w Muzeum Sportu i Turystyki odbędzie się finał Mistrzostw. Podczas wieczoru zagrają najlepsi polscy zawodnicy: mężczyźni, kobiety i pary. Wszyscy zaprezentują choreografię trików do wcześniej zaaranżowanej muzyki.

Footbag to nowy, dynamicznie rozwijający się sport polegający na odbijaniu małego woreczka. Zośka to nie tylko przedwojenna uliczna zabawa polegająca na kopaniu małej piłeczki w kółku, ale także wyczynowa dyscyplina sportu i niesamowite widowisko, które przez wielu porównywane jest do występu tanecznego lub akrobatycznego. Ta popularna gra rekreacyjna rozwinęła się do niesłychanie widowiskowej dyscypliny sportowej. Freestyle polegający na wykonywaniu różnych ewolucji/tricków wymaga niesamowitej koordynacji i techniki, a w połączeniu z muzyką daje niesamowity show.

Więcej informacji - na stronie www.footbag.com.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się