Menu Region

Warszawska gra miejska na koniec Tygodnia Obywatelskiego

Warszawska gra miejska na koniec Tygodnia Obywatelskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
"Od demokracji szlacheckiej do społeczeństwa obywatelskiego" - to tytuł gry miejskiej przygotowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Gra kończy Tydzień Obywatelski w stolicy.
Zabawę opracowało Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak podkreśla autorka scenariusza Marta Czajka, ma ona pokazać ciągłość historyczną polskiej demokracji.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wcielić się w role aktywnie działających obywateli, kierując się wskazówkami na karcie do gry. Na jednym z punktów gracze napiszą na przykład petycję do króla, w innym pismo do współczesnej organizacji pozarządowej. Na uczestników czeka też zagadka fotograficzna. Marta Czajka zaznacza, że udział w grze to ciekawy sposób spędzenia czasu i doskonała okazja do poznania Warszawy.

Gra rozpocznie się o godzinie 17.30 przed pomnikiem Kopernika. Aby wziąć udział w wystarczy jedynie długopis. Jest to ostatnia z atrakcji Tygodnia Obywatelskiego, który miał pokazać Warszawę aktywną obywatelsko. W jego trakcie w rożnych punktach stolicy prezentowane były wystawy uliczne o tematyce obywatelskiej, odbył się przegląd reklamy społecznej a liczne kawiarnie stały się miejscem rozmaitych dyskusji, spotkań i warsztatów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się