Menu Region

Dziś egzaminy na aplikacje prawnicze

Dziś egzaminy na aplikacje prawnicze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Około 13 tysięcy prawników przystąpi dziś do egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowska i notarialną. Aby zostać wpisanym na listę aplikantów trzeba zdobyć na egzaminie 190 z 250 punktów.
Największym zainteresowaniem cieszy się egzamin na aplikację radcowską. Do egzaminu przystąpi 8021 absolwentów prawa. nieco mniej, bo 3646 kandydatów będzie ubiegać się o uprawnienia adwokackie, a najmniej, bo 1200 osób chce zostać notariuszami.

Tak duże zainteresowanie egzaminem aplikanckim - w tym roku do egzaminu przystąpi o 1/3 więcej osób, niż w 2007 roku - jest spowodowany między innymi zmianą zasad egzaminu. Od przyszłego roku egzamin na aplikację radcowską będzie dwustopniowy. Zmienią się też zasady punktacji - za złą odpowiedź będą punkty ujemne, będzie też więcej pytań opartych na kazusach procesowych. Osoby, które pozytywnie zaliczą egzamin pierwszego stopnia będą nosić tytuł doradcy prawnego i zostaną wpisani na listę aplikantów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się