Menu Region

W nagłym wypadku - karta ICE

W nagłym wypadku - karta ICE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna kampanię informacyjną, która ma przekonać Polaków do posiadania karty ICE.
Karta ICE - "In Case of Emergency" może uratować życie lub ułatwić ratownikom udzielenie pomocy w nagłym wypadku. Małgorzata Szukała z PCK przekonuje, że to niekłopotliwy a bardzo potrzebny plastikowy dokument wielkości karty płatniczej. Zawiera dane identyfikacyjne jej właściciela, a na odwrocie nazwiska i numery telefonów trzech osób bliskich, które mają informacje o stanie zdrowia posiadacza karty. Chodzi o informacje na przykład o uczuleniach, stałych lekach czy przewlekłych chorobach.

W naglej sytuacji, na przykład podczas zasłabnięcia, nagłego zachorowania czy wypadku warto mieć kartę ICE przy sobie, bo wtedy ratownicy mają możliwość szybkiego kontaktu z osobami najbliższymi. Karta ICE, której posiadaczem jest dziecko, może być bardzo pomocna w przypadku zaginięcia pociechy.

Karta kosztuje tylko 5 złotych - to są koszty jej wydrukowania i obsługi systemu komputerowego, który jest do tego niezbędny. Patronat nad promocją karty ICE przyjęło Polskie Radio.

Informacje o tym jak uzyskać kartę "In Case of Emergency" można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Czerwonego Krzyża www.pck.pl. Dziś kartę można kupić w Warszawie na stoisku PCK w czasie Pikniku Organizacji Pozarządowych na Krakowskim Przedmieściu. Piknik będzie trwać od 11 do 18.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się