Menu Region

Dzień otwarty w NBP

Dzień otwarty w NBP

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ile waży sztabka złota? Co to jest inflacja? Na jakim fotelu siedzi prezes? Jak wyglądały kiedyś monety? - na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas dni otwartych w Narodowym Banku Polskim. Okazja nadarzy się już dziś.
Ich celem jest prezentacja zadań i obowiązków Narodowego Banku Polskiego, wyjaśnienie czym różni się bank centralny od komercyjnego oraz przybliżenie tej na co dzień pilnie strzeżonej, niedostępnej instytucji.
Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji, między innymi sztabki złota, gabinet prezesa Sławomira Skrzypka, eksperci, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania, pokaz konwoju pieniędzy czy wystawy - numizmatyczna i historyczna. Przy wspólnym stoisku NBP i Europejskiego Banku Centralnego będzie można dowiedzieć się więcej na temat euro.

To już piąte dni otwarte w NBP. Poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem. NBP można zwiedzić dziś lub jutro. Organizatorzy czekają od 10 do 18 w siedzibie przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. Wstęp jest wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się