Menu Region

Pomnik Wojtka Bellona stanie w Busku Zdroju

Pomnik Wojtka Bellona stanie w Busku Zdroju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Busku Zdroju zostanie odsłonięty dziś pomnik znanego barda i pieśniarza Ponidzia - Wojciecha Bellona. Rzeźba, której autorem jest tarnowski artysta Jacek Kucaba, stanie przed Samorządowym Centrum Kultury.
Pomnik powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemia Buska, a pieniądze na ten cel udało się zgromadzić podczas społecznej zbiórki. Dzięki hojności darczyńców od 2005 roku udało się zebrać około 25 tysięcy złotych. Głównym elementem pomnika jest ławeczka, na której siedzi naturalnej wielkości figura artysty. Bard trzyma gitarę.
Po uroczystości odsłonięcia pomnika, która rozpocznie się o 1, w sali widowiskowej buskiego Centrum Kultury odbędzie się okolicznościowy koncert poświęcony twórczości artysty. Wystąpią laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Bellona, między innymi buski zespół Słoneczne Trampy oraz pieśniarz Marcin Skrzypczak. W drugiej części koncertu zaprezentuje się Wolna Grupa Bukowina - założona przez Wojtka Bellona w latach 70.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się