Menu Region

W Rzymie trwa festiwal "Corso Polonia"

W Rzymie trwa festiwal "Corso Polonia"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Rzymie rozpoczęła się szósta edycja festiwalu kultury polskiej pod nazwą "Corso Polonia". Potrwa on do połowy października.
Organizatorem festiwalu "Corso Polonia" jest dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie Jarosław Mikołajewski. Jego zdaniem nazwa "corso" - co po włosku oznacza aleję - to znakomite hasło dla tego festiwalu. Mikołajewski wyjaśnia, że niektóre kraje, takie jak Francja, mają w Rzymie swoje corso, czyli ulicę, która nosi nazwę ich kraju. Polska nie ma jeszcze takiej ulicy - przypomina Jarosław Mikołajewski - więc ta "aleja" raz do roku otwiera się na festiwalu "Corso Polonia". Według niego przypomina ona "ruchomą ulicę", która na przełomie września i października biegnie przez Rzym.

Festiwal zainaugurowało otwarcie wystawy ilustracji do książek dla dzieci trojga artystów młodego pokolenia - Pawła Pawlaka, Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej, a zaraz po nim odbył się koncert Tria Janusza Prusinowskiego. Specjalnie na tę okazję wydano włoskie przekłady legend o złotej kaczce i smoku wawelskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się