Menu Region

Fundusze europejskie wdrażane z opóźnieniem

Fundusze europejskie wdrażane z opóźnieniem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
"Rzeczpospolita" alarmuje, że ponad 60 procent konkursów na dotacje z Unii Europejskiej w dwóch najważniejszych programach rusza z opóźnieniem. Chodzi o programy - "Infrastruktura i środowisko" oraz "Innowacyjna gospodarka", gdzie do wydania jest około 36 miliardów euro na projekty wspierające przedsiębiorczość oraz administracje rządową i samorządową.
Gazeta przypomina, że w lutym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało harmonogram konkursów w ramach programów na lata 2007-2013. Jednak według ustaleń "Rzeczpospolitej", rząd ma poważny problem z realizacją tego planu, a opóźnienia sięgają nawet do nawet dziesięciu miesięcy.

Największe zaległości mają resorty: gospodarki oraz spraw wewnętrznych i administracji. Podobnie jest w ministerstwach infrastruktury oraz środowiska. Z harmonogramów wywiązało się jednie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - pisze "Rzeczpospolita".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się