Menu Region

Film Małgorzaty Szumowskiej nagrodzony przez dziennikarzy w...

Film Małgorzaty Szumowskiej nagrodzony przez dziennikarzy w Gdyni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziennikarze akredytowani na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyznali swoją nagrodę filmowi "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej. Film w sposób niekonwencjonalny opowiada o przeżyciach związanych z przeżywaniem śmierci bliskich. To pierwsza nagroda na 33. festiwalu. Jutro podczas wieczornej gali poznamy werdykt jury.
Film Szumowskiej wygrał zdecydowanie 24 głosami. Dziennikarze uznali, że to jeden z najciekawszych przykładów kina autorskiego. "Reżyserka w sposób prowokujący i szczery porusza na ekranie kluczowe problemy egzystencji" podano w uzasadnieniu. Drugie miejsce i 17 głosów zdobyło "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik, a trzecie ex aequo filmy "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka i "Rysa" Michała Rosy - po 7 punktów.

Film Szumowskiej to koprodukcja polsko-niemiecko-duńska z udziałem niemieckiej aktorki Julii Jentsch. Wejdzie na ekrany w październiku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się