Menu Region

Ruch ryzykuje i zapowiada rychły debiut na parkiecie

Ruch ryzykuje i zapowiada rychły debiut na parkiecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Sroka, Katowice

Prześlij Drukuj
Już za kilka tygodni kibice Ruchu rano sprawdzać będą nie tylko miejsce drużyny w ligowej tabeli, ale także notowania giełdowe chorzowian.
Pod koniec października Niebiescy - jako pierwszy polski klub - zadebiutują na warszawskiej giełdzie na rynku NewConnect.

- Kiedy powołano do życia rynek NewConnect dla nowych innowacyjnych spółek, pomyślałam, że jest to akurat coś dla nas. Udało się przekonać do tego pomysłu akcjonariuszy oraz radę nadzorczą i po wielu miesiącach pracy jesteśmy już bardzo blisko giełdowego debiutu. Nasz autoryzowany doradca, firma Secus Asset Management SA, właśnie rozpoczął sprzedaż akcji w ofercie prywatnej, czyli skierowanej do wybranych inwestorów - powiedziała Katarzyna Sobstyl, prezes Ruchu Chorzów SA.


Sprzedaż akcji potrwa do końca przyszłego tygodnia. Prawo zabrania zdradzania szczegółów nie tylko tego, kto je kupi i po ile będą oferowane, ale też ile będzie tych akcji.

- Nasza oferta może być skierowana do maksymalnie 99 osób, a z rynku chcemy pozyskać ponad 4 mln zł - stwierdziła prezes.

Prognozy z początku roku, kiedy po raz pierwszy zaczęto mówić o wejściu Ruchu na giełdę, mówiły o sprzedaży akcji za sumę 5 mln zł.

- Nasze oczekiwania zweryfikowała nieco sytuacja na rynku i przeceny niektórych spółek, ale w dalszym ciągu uważam, że jest to dobry moment na debiut giełdowy. W tej chwili postrzeganie piłki nożnej w Polsce zmienia się na bardziej pozytywne, z roku na rok rośnie liczba widzów na meczach ekstraklasy, a przygotowania do organizacji Euro 2012 dają futbolowi dodatkowy impuls. Nasz rynek piłkarski ma naprawdę duży potencjał - powiedziała Sobstyl, która nie kryje, że sama gra na giełdzie.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się