Menu Region

Moskiewska giełda zakończyła dzień historycznym rekordowym...

Moskiewska giełda zakończyła dzień historycznym rekordowym wzrostem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dwa główne indeksy RTS i MMWB wzrosły odpowiednio o ponad 22 i prawie 29 procent. Najbardziej poszły w górę ceny akcji dwóch głównych rosyjskich banków "Sbierbanku" i "WTB" - odpowiednio o prawie 48 i 60 procent. Te dwa banki jeszcze we wtorek były rekordzistami giełdy jeśli chodzi o spadki.
Dziś znacząco wzrosły akcje spółek z sektora energetycznego . Papiery "Gazpromu" zdrożały o ponad 28 procent , "Łukoilu" o 27 procent, a "Rosniefti" aż o 46 procent. W wyniku dzisiejszego dużego skoku wartości akcji indeksy na moskiewskiej giełdzie niemal nadrobiły gwałtowne spadki z pierwszych dni tygodnia.

Rosyjscy analitycy zwracają uwagę, że na dobry dzień na moskiewskiej giełdzie miało wpływ również to, co działo się za granicą: wzrosty cen na parkietach na Zachodzie i w Azji, drożała ropa. Ponadto
rosyjskie władze podjęły nadzwyczajne działania, by chronić rynek finansowy kraju. Według rosyjskich mediów, rząd i Bank Centralny Rosji wyłożyły lub obiecały wyłożyć 3 biliony rubli czyli równowartość około 300 miliardów złotych na ratownie systemu finansowego. Takie wieści najwyraźniej poprawiły nastrój inwestorów na rosyjskiej giełdzie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się