Menu Region

Władze Birmy konfiskują sprzęt fotograficzny w kraju

Władze Birmy konfiskują sprzęt fotograficzny w kraju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Birmie, w rejonie Rangunu oraz delty Irawadi, obszarów spustoszonych przed ponad miesiącem przez cyklon Nargis, władze lokalne konfiskują kamery filmowe i aparaty fotograficzne.
Akcja konfiskowania sprzętu filmowego i fotograficznego rozpoczęła się w kilka dni po opublikowaniu przez rządową prasę Birmy komentarza zarzucającego zagranicznym mediom pokazywanie wydarzeń w tym kraju w niewłaściwy sposób.

Konfiskowane kamery i aparaty fotograficzne należą zarówno do zwykłych Birmańczyków, jak i do zakładów usługowych zajmujących się dokumentowaniem na zamówienie uroczystości rodzinnych. Lokalne władze zapowiedziały, że za jakiś czas sprzęt zostanie zwrócony właścicielom, ale kiedy to nastąpi nie wiadomo.

Przedstawiciele zagranicznych mediów, w związku z trudnościami w uzyskaniu birmańskich wiz oraz utrudnianiem im wjazdu na tereny zniszczone przez żywioł, często korzystali z amatorskich materiałów video, by pokazać rzeczywistą sytuację panującą w kraju. Nagrania video i zdjęcia fotograficzne obrazujące szkody wyrządzone przez kataklizm były pokazywane potajemnie także wśród Birmańczyków. Opozycja birmańska uważa, że władze chcą teraz zlikwidować i ten sposób przekazywania niezależnych informacji o sytuacji w Birmie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się