Menu Region

Trwa akcja "Sprzątanie Świata"

Trwa akcja "Sprzątanie Świata"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dziś wolontariusze przeczesywali w poszukiwaniu śmieci Puszczę Kampinoską oraz Park Leśny na warszawskim Bemowie. Do szczególnej troski o lasy zachęcają w tym roku organizatorzy wielkiego sprzątania, zaznaczając, że lasy są naszym narodowym skarbem.
W Parku Leśnym na Bemowie uczniowie pobliskich szkół nie mieli problemu ze znalezieniem śmieci. Wśród nich najwięcej było butelek po alkoholu. Aby zachęcić dzieci do troski o środowisko, na Bemowie odbył się piknik ekologiczny. Dla uczniów przygotowano gry, zabawy i konkursy. Najmłodsi mogli między innymi namalować jak będzie wyglądała ich dzielnica za kilka lat, a także napisać w jaki sposób najlepiej chronić środowisko.

Jutro w sprzątaniu brzegów Wisły wolontariuszom pomogą ambasadorowie. Akcja "Sprzątanie Świata" ma swój początek w Sydney w Australii. W styczniu 1989 roku 40 tysięcy ludzi oczyściło pierwszy raz plaże zatoki. Usunięto wówczas 5 tysięcy ton śmieci. W 1993 roku akcja pod auspicjami Programu Ochrony Środowiska Naturalnego Narodów Zjednoczonych, zamieniła się w "Sprzątanie Świata". Inicjatorką wielkiego sprzątania w naszym kraju jest Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka fundacji "Nasza Ziemia".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dziwne zjawisko

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

WLKP (gość)  •

Dziwne, że akcja prowadzona jest od kilkunastu lat, a jak było brudno tak nadal jest brudno, na pewno kilka dni później. Niby sugeruje się uczestnictwo w procesie dorosłych, poniekąd ci dorośli kiedyś byli tymi sprzątającymi, bowiem powszechne jest uczestnictwo szkół począwszy od podstawówek. A ci Woluntariusze to poświęcają własny wolny czas, czy w zamian mają dzień wolny od zajęć w szkole, czyli nie są takimi bezinteresownymi Woluntariuszami zainteresowanymi tym, aby kiedyś w bliskiej przyszłości akcja była zakończona... Słowem cyrk próżności i hipokryzji.

odpowiedzi (0)

skomentuj