Menu Region

Kopacz: Nie będziemy ingerować ws. zgwałconej 14-latki

Kopacz: Nie będziemy ingerować ws. zgwałconej 14-latki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister zdrowia, Ewa Kopacz, zapowiedziała, że jej resort nie będzie ingerował w sprawę 14-latki, o której ciążę toczy się walka. Lekarze, że szpitalu imienia Jana Bożego w Lublinie za powiedzieli, że nie usuną ciąży, powołując się na klauzulę sumienia.
Na to, by dziewczynka dokonała aborcji, nalegają Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wandy Nowickiej i Leszek Miller. Do walki o życie dziecka włączyły się organizacje pro-life.

Minister zdrowia odniosła się na antenie "Sygnałów Dnia" do apelu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Organizacja wezwała Ewę Kopacz do zdyscyplinowania lekarzy, którzy odmawiają przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia przypomniała, że lekarz ma prawo odmówić przeprowadzenia aborcji. Jak dodała, resort zdrowia nie jest stroną w tym sporze, ani instytucją rozstrzygającą i dlatego nie będzie interweniował.

Ewa Kopacz podkreśliła na antenie "Sygnałów Dnia", że decyzja o ciąży 14-latki powinna zostać podjęta przez dziewczynkę i jej prawnego opiekuna. Dodała, że żadna organizacja ani partia polityczna nie powinna wpływać na wybór 14-latki i jej matki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się