Menu Region

Niewypał z czasów II wojny światowej eksplodował w Niemczech...

Niewypał z czasów II wojny światowej eksplodował w Niemczech

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Niemczech wybuch bomby z czasów II wojny światowej spowodował obrażenia u 17 osób. Niewypał eksplodował na budowie w miejscowości Hattingen w Zagłębiu Ruhry.
Wybuch uszkodził szyby w oknach w promieniu 50 metrów. Zniszczył też fasadę budowanej w pobliżu hali fabrycznej. Eksplozja rozrzuciła metalowe części bomby nawet pół kilometra od miejsca detonacji.
Jak poinformowała straż pożarna, do wybuchu doszło prawdopodobnie z powodu prac budowlanych prowadzonych w okolicy. Bomba lotnicza z czasów drugiej wojny światowej, zalegająca pół metra pod ziemią, mogła eksplodować pod wpływem wstrząsów wywołanych młotem pneumatycznym.

Do wybuchu doszło na terenie dawnej stalowni Heinrichshütte. Zamknięty w 1987 roku zakład, na terenie którego znajduje się obecnie park przemysłowy, w czasie II wojny światowej był ważnym ośrodkiem produkcji stali w Zagłębiu Ruhry. Z tego powodu był celem alianckich nalotów. Na terenie zakładu już wcześniej znajdowano niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się