Menu Region

"Związki partnerskie? Poprę zmiany, które pozwolą ludziom...

"Związki partnerskie? Poprę zmiany, które pozwolą ludziom żyć razem"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

5Komentarzy Prześlij Drukuj
- Chętnie przyłączę się do wszystkich, którzy chcą przejrzeć prawo, zrobić audyt, co ludziom przeszkadza żyć razem, dziedziczyć, odwiedzać się. Jeśli tu będzie możliwość zmiany w kierunku polepszenia kontaktów między ludźmi, to oczywiście poprę takie zmiany - mówi poseł PiS Witold Waszczykowski, pytany o to czy poprze ustawę o związkach partnerskich.
1/2

(© Krzysztof Szymczak/Polskapresse)

Opis: zdjęcie ilustracyjne
Przejdź do galerii
Witold Waszczykowski ma wprawdzie wątpliwości, czy optymalnym rozwiązaniem są formalne związki partnerskie, ale nie wyklucza, że poprze zmiany w prawie idące w tym kierunku. To odmiana, bo jeszcze niedawno PiS ostro reagował na pytania o ustawę, a Jarosław Kaczyński nazywał domaganie się legalizacji związków partnerskich "afirmacją homoseksualizmu".

CZYTAJ TEŻ: ''To afirmacja homoseksualizmu''. Tylko SLD za legalizacją związków partnerskich

- Na pewno opowiem się za tym, żeby dokonać takich zmian w prawie, które pozwolą ludziom żyć razem.
Czy to musi być formalny, zalegalizowany związek partnerski? Mam wątpliwości. Chętnie przyłączę się do wszystkich, którzy chcą przejrzeć prawo, zrobić audyt, co ludziom przeszkadza żyć razem, dziedziczyć, odwiedzać się. Jeśli tu będzie możliwość zmiany w kierunku polepszenia kontaktów między ludźmi, to oczywiście poprę takie zmiany - stwierdził nowy poseł PiS, były współpracownik Lecha Kaczyńskiego, pytany w Radiu Zet o projekt ustawy o związkach partnerskich autorstwa SLD.

CZYTAJ TEŻ: PiS uderza w gejów i lesbijki. ''Nie'' dla małżeństw i wniosek do TK

Waszczykowski pozostaje natomiast przeciwnikiem legalizacji marihuany. - Uważam że te tzw. miękkie prowadzą do uzależnienia i nie zgadzam się z tymi badaniami, które mówią, że to jest lepsze od piwa czy innej używki. Uważam, że to jest uzależnienie - przekonywał.

Źródło: Radio Zet
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A co stoi na przeszkodzie?

+14 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kontra (gość)  •

Co stoi na przeszkodzie zeby byli razem? Przecież różnego rodzaju odmieńcy seksualni nie urodzili się wczoraj ani przed wczoraj. Ten problem istnieje od początku świata i jakoś nikt tego nie nagłaśniał . Oni żyli i pracowali obok nas i nikogo to nie obchodziło. Kazdy z nimi pracował dyskutował i nikomu to nie przeszkadzało. Myślę ze to oni sami tworzą dla siebie te problemy apotem mają do świata nie uzasadnione pretensje. Domagają się praw ktore w rzeczywistosci posiadają. Aco powiedzą ci heteroseksualni ktorzy żyją w konkubinacie. Jakoś nie widzę krzyku, manifestacji. Żyją życiem jakie wybrali i to jest ich prywatna sprawa. To samo dotyczy gejów i lesbijek.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A ja mam was w ....gdzieś teraz...

+36 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jk (gość)  •

Wszelkiego rodzaju oszustów - przedwyborczych - z każdego ugrupowania - należy napiętnować i zapamiętać ażeby jego kandydatura nie pojawiała się nigdy więcej w jakichkolwiek wyścigach do"stołków' w naszym kraju.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Związki...

+22 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ARA (gość)  •

Przed wyborami nie był Pan taki postępowy, co się zmieniło? Przypominam, że otrzymał Pan tak wiele głosów bo był Pan przedstawicielem pewnych wartości, które spory krąg osób wyznaje. To jest oszukanie swoich wyborców! Temat związków partnerskich jest domeną palikotów i napieralskich, niech ich Pan nie małpuje!

odpowiedzi (0)

skomentuj

To dobrze że Pan Waszczykowski przestał zajmować się sprowadzaniem do Polski amerykańskiego złomu.

+32 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Józef Brzozowski (gość)  •

Co do związków partnerskich, to są mi obojętne. Chyba dobrze że będą legalne, bo jednak mają jakiś wspólny majątek i pewnie chcieli by mieć wspólną przyszłość.
Człowiek mający przyszłość jest członkiem społeczności, człowiek bez przyszłości jest niebezpieczny dla społeczeństwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

rodzinom coraz trudniej związać koniec z końcem

+14 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:))))))))) (gość)  •

a w rodzinie gejowskiej będzie łatwiej :))))))

odpowiedzi (0)

skomentuj