Menu Region

Premier Tusk z krótką wizytą na Ukrainie

Premier Tusk z krótką wizytą na Ukrainie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk odleciał z krótką wizytą na Ukrainę. W Kijowie spotka się z prezydentem Wiktorem Juszczenką i i premier Julią Tymoszenko. Nie dojdzie natomiast do spotkania z liderem ukraińskiej opozycji Wiktorem Janukowyczem.
Premier Donald Tusk weźmie udział w posiedzeniu polsko-ukraińskiego komitetu do spraw Euro 2012.
Oprócz Donalda Tuska, w skład polskiej delegacji rządowej wchodzą: wicepremier-szef MSWiA Grzegorz Schetyna, minister sportu Mirosław Drzewiecki, infrastruktury Cezary Grabarczyk i kultury Bogdan Zdrojewski.

Premier nadzieję, że panujące w Kijowie napięcie polityczne - po upadku prozachodniej koalicji Bloku Julii Tymoszenko i Naszej Ukrainy Wiktora Juszczenki - zacznie słabnąć.

Szef polskiego rządu, po przeprowadzonych w środę rozmowach w Szwecji, powiedział, że podczas wizyty na Ukrainie zaapeluje w imieniu całej Unii Europejskiej do władz w Kijowie, by utrwalały demokratyczny porządek w kraju.

W ocenie Donalda Tuska kolejne głębokie zawirowanie polityczne na Ukrainie nie wpłynie na przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się