Menu Region

Kandydatka na ministra wpędziła holding w kłopoty

Kandydatka na ministra wpędziła holding w kłopoty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aldona Minorczyk-Cichy

2Komentarze Prześlij Drukuj
Ostatnie tygodnie obfitują w skandale, w których biorą udział działacze partii rządzących.
Po incydencie z posadami na telefon w bydgoskim oddziale kontrolowanej przez PSL Agencji Rynku Rolnego i aferze z interwencją posła Eugeniusza Kłopotka w interesie pewnego biznesmena mamy sprawę posłanki PO Lidii Staroń. Z kolei konto PSL obciąża przypadek Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, doradcy wicepremiera Waldemara Pawlaka, którą jej szef wymienia jako pewnego kandydata na wiceministra gospodarki do spraw górnictwa i energetyki. Tymczasem niektóre jej wcześniejsze decyzje mogły narazić na ogromne straty kierowany przez nią wielki holding energetyczny.

Rok temu Strzelec-Łobodzińska jako prezes holdingu wybrała dla niego nazwę. Jak się okazuje, tak samo nazywa się spółka w Łodzi, która zamierza swą nazwę opatentować, a za ewentualne zrzeczenie się jej chce bardzo dużych pieniędzy. Awantura o nazwę w przypadku holdingu wchodzącego na giełdę może spowodować znaczący spadek cen akcji.

Energetyka Południe SA powstała w grudniu 2006 r. w ramach programu konsolidacji energetyki. Skarb Państwa wniósł do niej akcje Południowego Koncernu Energetycznego, krakowskiego Enionu, EnergiiPro Koncernu Energetycznego oraz Elektrowni Stalowa Wola. Holding wyceniany jest na 14 mld zł. Prezesem została Joanna Strzelec-Łobodzińska, wcześniej wiceprezes PKE.

Medialne i marketingowe wykreowanie holdingu - w tym zmianę nazwy - zlecono gdańskiej firmie Totem. Ta wymyśliła Taurona. Nazwa kojarząca się z bykiem (łac. taurus - byk) bardzo się pani prezes spodobała. Uroczysta inauguracja Taurona odbyła się 3 października ub.r.

- Przedstawiając tę nazwę jako jedną z kilku propozycji, uprzedziliśmy holding o istnieniu w Łodzi innej firmy o identycznie brzmiącej nazwie. Prezes Strzelec-Łobodzińskiej to jednak nie przeszkadzało - wyjaśnia Aleksandra Sosnowska z gdańskiej firmy Loża A5, która jest spadkobiercą prawnym Totemu. Mimo że wątpliwości miało Ministerstwo Skarbu.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tauron

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edek (gość)  •

Pani Aldonko. Zawsze daje się pani wpuścić w malinki? Dla wierszówki?????? Żenada

odpowiedzi (0)

skomentuj

mafia energetyczna

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

energetyk (gość)  •

No coś pani prezes nie ma kwalifikacji ale ma poparcie partyjne i to w Polsce jest najważniesze .Plecy to potęga anie wiedza ,było wiadomo wczesni że pani prezez to ignorant ktory robi kosztowne błedy ale nikt nie smie ją wyrzucić na zbity pysk tylko awansuje się takiego nieuka

odpowiedzi (0)

skomentuj