Menu Region

Tusk jest przeciwny ustanowieniu święta Trzech Króli dniem...

Tusk jest przeciwny ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

3Komentarze Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk jest przeciwny ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. Zdaniem szefa rządu wobec kryzysu finansowego na świecie oraz czekających Polskę wyzwań - takich jak wejście do strefy euro - Polacy powinni pracować - jak to ujął - "trochę więcej, niż trochę mniej".
Tusk będzie rekomendował klubowi Platformy Obywatelskiej odrzucenie projektu ustanowienia kolejnego święta oraz przestrzeganie dyscypliny klubowej podczas głosowania. Zdaniem premiera większość klubu Platformy jest za tym, aby nie było kolejnego dnia wolnego od pracy.

Jutro w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy, pod którym podpisało się ponad pół miliona obywateli. Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, między innymi w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, a także w Szwecji i Finlandii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Odpoczynek z trzema krolami

+16 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

K+M+... (gość)  •

Tusk wyczuwa, ze przedwczesnie jest oglaszac sie krolem numer 1. Jest mu tez nie na reke, tzn zbyt lewicowo i liberalnie, wystepowac obok drugiego krola, krola Bolka oraz Kwasniewskiego, trzeciego krola z PZPR. Prawo i Sprawiedliwosc jest za Swietem Trzech Kroli.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ja też uważam, z szef rządu ma rację

+19 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bebo (gość)  •

Jeszcze jedno święto kościelne? Podobno nie jesteśmy państwem wyznaniowym? Jak czarne uważa, że trzeba świętować, to niech nawołuje do brania urlopów, albo niech za nie nawet płaci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tusk ma rację

+17 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tymon38 (gość)  •

Kolejny dzień wolny od pracy to katastrofa dla gospodarki! Jako naród na dorobku nie możemy tyle odpoczywać. Musimy wypracować lepszą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków.

odpowiedzi (0)

skomentuj