Menu Region

Francja: Odnaleziono i zidentyfikowano fragment nieznanej...

Francja: Odnaleziono i zidentyfikowano fragment nieznanej partytury Mozarta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We francuskim Nantes odnaleziono i zidentyfikowano fragment nieznanej partytury Mozarta. Dyrekcja tamtejszej biblioteki miejskiej nie wiedziała, że posiada od ponad półtora wieku tak cenny skarb.
Rękopis Mozarta został zidentyfikowany przez Ulricha Leisingera, dyrektora działu muzykologii Mozarteum w Salzburgu. Ten wyjątkowy dokument to pojedyncza kartka papieru o rozmiarach 16 na 29 centymetrów. Znajdował się on w posiadaniu bibilioteki miejskiej w Nantes od lat sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych XiX stulecia.

Na kartce mieści się początek utworu w tonacji D-dur o charakterze religijnym. Ta część rękopisu sprawia wrażenie szkicu nie będącego jeszcze gotowym utworem. W drugiej części naniesionych ręką Mozarta nut austriacki specjalista rozpoznał krótką sonatę, która może istnieć jako autonomiczne dzieło.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się