Menu Region

Na "Kusym" o olimpijskie minima

Na "Kusym" o olimpijskie minima

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Garbacik

Prześlij Drukuj
Marek Plawgo, Szymon Ziółkowski, Kamila Skolimowska, Monika Pyrek i Anna Jesień to tylko niektórzy polscy lekkoatleci, jacy w niedzielę wystartują w 54. Memoriale Janusza Kusocińskiego, rozgrywanym od godziny 10 na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34.

Chociaż zabraknie światowych gwiazd lekkoatletyki, emocji zapewne będzie pod dostatkiem.
- W tych konkurencjach, w których polscy zawodnicy odnoszą sukcesy, zaprosiliś-my klasowych rywali - tłumaczy Irena Szewińska, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Tym bardziej że niektórzy lekkoatleci wciąż mają szansę na wywalczenie minimów olimpijskich - dodaje.

Wszyscy liczą na dobre wyniki podczas memoriału. Dotyczy to też tych, którzy są pewni startu w Pekinie.

- Od dawna obiecuję przekroczenie granicy 21 metrów. Mam nadzieję, że uda mi się to już w niedzielę, bo igrzyska coraz bliżej - mówi Tomasz Majewski, kulomiot reprezentacji Polski.

W weekend odbywają się w stolicy dwie duże imprezy - 54. Memoriał Janusza Kusocińskiego i tenisowy turniej Orange Warsaw Open. Kibice nie muszą jednak wybierać, bo organizatorzy wyszli im na przeciw: niedzielny finał Orange Open jest o godzinie 13, a najważniejsze konkurencje lekkoatletycznego mityngu zaczynają się o 15.

Wejście na imprezę na Bielanach jest całkowicie bezpłatne. - Dla zmotoryzowanych kibiców też mam dobrą wiadomość. Wjazd na teren AWF będzie otwarty i darmowy od godziny 14 do 19 - dodaje Bogusław Mamiński, dyrektor 54. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

To ostatnia okazja dla warszawiaków, by jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi zobaczyć naszych lekkoatletów. Część zawodników będzie walczyła o miniumum na Pekin, zatem rywalizacja na pewno będzie zacięta i można spodziewać się rekordów Polski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się