Menu Region

Andrzej Pęczak będzie uczestniczył w rozprawach

Andrzej Pęczak będzie uczestniczył w rozprawach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Andrzej Pęczak, oskarżony w procesie dotyczącym niegospodarności w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - po kilku miesiącach nieobecności z powodu choroby stawił się w łódzkim Sądzie Okręgowym.
Kilka dni temu do sądu wpłynęła opinia biegłych sądowych, którzy uznali, że Pęczak mimo choroby może uczestniczyć w rozprawach. Były poseł SLD przed salą rozpraw powiedział jedynie, że nie czuje się zdrowy i nie wierzy w uczciwość biegłych.

Z kolei pełnomocnik Pęczaka, Marian Koperski pytany był, jak to możliwe, że jego klient widywany był często na zakupach, a nie mógł uczestniczyć w rozprawach z powodu choroby. Pełnomocnik wskazał na różnicę między krótkim czasem dokonywania zakupów a wielogodzinnym przebywaniem na sali sądowej.

Andrzej Pęczak przeszedł w ubiegłym roku operację po tym, jak lekarze wykryli u niego raka prostaty. Jego zły stan zdrowia spowodował nieobecność w kilku procesach, w których były poseł zasiada na ławie oskarżonych.

Jednak, jak zaznaczyła Grażyna Jeżewska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Łodzi, opinia biegłych na temat stanu zdrowia Pęczaka oznacza, że będzie mógł uczestniczyć w pozostałych procesach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się