Menu Region

Niemiecko- polska ''Weselna polka" pokaże, jak łamać...

Niemiecko- polska ''Weselna polka" pokaże, jak łamać stereotypy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Niemiecko- polska ''Weselna polka" pokaże, jak łamać stereotypy Niemiecko- polska ''Weselna polka" pokaże, jak łamać stereotypy

(© Polskapresse/archiwum)

Film "Weselna polka" w reżyserii Larsa Jessena i Przemysława Nowakowskiego, wspólna produkcja Polski i Niemiec, w której w komediowy sposób przedstawiono stereotypy na temat obu narodów, trafi 21 października do polskich kin.
Główne role w filmie grają Katarzyna Maciąg i znany aktor niemiecki, który wystąpił m.in. w "Cząstkach elementarnych" Oskara Roehlera, Christian Ulmen.

"Hiszpanka" - film o Powstaniu Wielkopolskim!

Polak i Niemiec "mogą być jak dwa bratanki", a "książki nie da się poznać po samej okładce" - podkreślają twórcy komedii.

Bohaterowie "Weselnej polki" (tytuł niem. "Hochzeitspolka") to kochająca się para: Niemiec Frieder Schulz (Ulmen), porzucający beztroski tryb życia muzyka rockowego, i Polka Gosia Borówka (Maciąg), która niewiele wie o szaleństwach młodości narzeczonego.


O tym, jak Jerzy Hoffman kręcił swoją "Bitwę Warszawską 1920"

Frieder wiódł niegdyś szalone rock'n'rollowe życie. Kres pełnej młodzieńczego buntu sielance położyła praca na polskiej prowincji. W ciągu trzech lat pełen luzu Niemiec zamienił się w człowieka dbającego o swój domek, garaż i karierę.

Stuhr, Gąsiorowska i Małaszyński w ''komedii bardzo romantycznej'' - ''Listy do M.''

Podczas gdy trwają przygotowania do wesela Niemca i Polki, niespodziewanie pojawiają się koledzy Friedera z dawnych lat, wypełnionych artystycznym szaleństwem. Starzy kumple - Jonas, Paul, Knack i Manni - zdecydowanie nie pasują do nowego, spokojnego stylu życia Friedera na polskiej wsi. Liczą jednak na co najmniej tak samo szaloną imprezę, jakie kolega organizował dawniej. Wizyta Niemców powoduje serię zabawnych nieporozumień.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się