Menu Region

Proces ws. afery w byłym wydawnictwie archidiecezji...

Proces ws. afery w byłym wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed gdańskim sądem rozpoczął się proces pięciu osób oskarżonych w związku z aferą w byłym wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris.
Na ławie oskarżonych zasiedli między innymi: były szef wydawnictwa ksiądz Zbigniew B. i pełnomocnik firmy Tomasz W.

Sprawa dotyczy prania brudnych pieniędzy, wystawiania fikcyjnych faktur i uszczupleń podatkowych. Chodzi o kwotę 65 milionów złotych. Proceder z udziałem wydawnictwa Stella Maris trwał od 1999 roku. Wówczas kierował nim były kapelan metropolity gdańskiego, ksiądz Zbigniew B.


Prokurator rozpoczął odczytywanie liczące tysiąc stron aktu oskarżenia księdzu Zbigniewowi B. Potrwa to cały dzisiejszy dzień.

Przygotowania do procesu trwały osiem miesięcy. Zebrano 197 tomów akt oraz drugie tyle faktur, dokumentów i zdjęć. Na liście świadków jest 516 osób, w związku z czym proces może toczyć się latami. Przesłuchania świadków mają rozpocząć się w październiku.

Wśród poszkodawnych jest kilkanaście firm, w tym samo wydawnictwo Stella Maris. Ksiądz Zbigniew B. odmawia wszelkich komentarzy, zasłaniając się brakiem pozwolenia arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się