Menu Region

Kolarze mieli już dość dostawania w kość

Kolarze mieli już dość dostawania w kość

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Oskar Berezowski, Maciej Stolarczyk Lublin

Prześlij Drukuj
65. Tour de Pologne: 200 km przez mękę: ziąb, deszcz, wiatr, plamy oleju na szosie - środowy etap mógłby odebrać wolę walki i rozum najtwardszym zawodnikom.
Czwarty etap już rano został skrócony o 40 km i start przesunięto z Bielska Podlaskiego do Siemiatycz. Jednak do prawdziwej demonstracji siły peletonu doszło przed metą w Lublinie.

Kolarze zawodowych grup Pro Touru apelowali, by na pętlach w mieście poprowadzonych po krętych, śliskich uliczkach walka toczyła się wyłącznie o zwycięstwo. Sędziowie mogliby zaliczyć zawodnikom czas zatrzymany przed miastem. Potem peleton może jechać spokojnym tempem, a do walki ruszyliby tylko sprinterzy. Zawodnicy obawiali się kraks i przywoływali podobne przykłady z innych wielkich wyścigów.

Sędziowie nie ugięli się i nakazali zawodnikom normalne ściganie. Zatem początkowo wydawałoby się, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Po dwóch rundach (do rozegrania została już tylko jedna) peleton jednak stanął! - To decyzja ekip Pro Tour-owych. My nie mieliśmy wiele do gadania - tłumaczył nieco poirytowany Dariusz Baranowski.

I zawodowcy ruszyli dopiero po kilkunastu minutach niemej demonstracji w okolicach linii mety. Jednak ruszyli do cieplutkich autokarów, a nikt nie odwa-żył się być łamistrajkiem.

- Największy wpływ na to zachowanie miał zespół Allana Davisa, lidera, który bał się stracić żółtą koszulkę. Dziwię się, że inni poddali się temu dyktatowi - mówił wzburzony Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

Rik Van Sycke, dyrektor Quick Step, odrzucał jednak to oskarżenie, kierując odpowiedzialność na CSC Saxo, które ma w czołowej dziesiątce aż pięciu zawodników. Sędziowie podjęli decyzję o anulowaniu całego etapu. Najbardziej poszkodowanym całego cyrku był Marcin Sapa. Reprezentant Polski w środę znów uciekał, po starcie dołączył do dwóch śmiałków - Francuza Alexandre Blaina (Cofidis) i Alarcona.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się