Menu Region

Aleksander Grad odwiedził dziś gdyńską stocznię

Aleksander Grad odwiedził dziś gdyńską stocznię

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził gdyńską stocznię. Spotkał się z zarządem firmy i związkami zawodowymi. Wizyta miała na celu zapoznanie wszystkich stron z obecną sytuacją.
Aleksander Grad nie podjął się jednak oceny, jakie szanse na akceptację przez Komisję Europejską mają przesłane do Brukseli plany restrukturyzacji polskich stoczni. Minister przekonywał, że dokumenty wysłane do Brukseli są dobrze przygotowane, zaznaczył jednak, że Polacy oceniają je przez pryzmat emocji, a nie tak jak Komisja na chłodno.

W Gdyni gościli dziś również przedstawiciele potencjalnego inwestora - spółki ISD Polska. Prezes tej firmy Konstanty Litwinow zapewnił załogę, że nie będzie dużych zwolnień grupowych, choć docelowo w połączonych stoczniach w Gdyni i Gdańsku ma pracować o tysiąc osób mniej niż obecnie. Jak tłumaczył stan obniżonego zatrudnienia ma być osiągnięty dopiero w 2012 roku, a to oznacza zdaniem biznesmena, że biorąc pod uwagę strukturę wiekową zakładu nie dojdzie do zwolnień, ale większość sama przejdzie na emeryturę.

Rozmowy między inwestorem a związkami zawodowymi dotyczące umowy społecznej rozpoczną się już jutro w Warszawie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się