Menu Region

Tragedia w metrze: 23-letni mężczyzna wpadł pod pociąg

Tragedia w metrze: 23-letni mężczyzna wpadł pod pociąg

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Ewelina Cyranowska, Monika Marlęga

Prześlij Drukuj
Warszawa: Niedowidzący 23-letni mężczyzna wpadł na stacji metra Centrum pod pociąg. Przeżył. W ciężkim stanie odwieziono go do szpitala przy ul. Banacha. Ruch w podziemnej kolejce przez kilka godzin był sparaliżowany. Zobacz wstrząsającą galerię zdjęć.
Do wypadku doszło ok. godz. 13.15. Na stację wjeżdżał akurat pociąg jadący w kierunku Bielan. W tym samym momencie w jego kierunku ruszył stojący na peronie mężczyzna.

Po chwili rozległ się dźwięk ostrego hamowania. - Prawdopodobnie mężczyzna myślał, że skład zatrzymał się, i chciał do niego wsiąść - tłumaczyli na gorąco policjanci. - Niestety, wszedł prosto pod pociąg. Pasażerowie, którzy widzieli całe zdarzenie, byli wstrząśnięci. - Nagle zobaczyłem, że młody chłopak wpadł na tory. Serce mi zamarło z przerażenia - opowiadał jeden ze świadków.

- Najpierw usłyszałam harmider i szum, a potem przeraźliwe krzyki, że pod pociągiem jest człowiek - mówiła z przejęciem sprzątaczka, która akurat ścierała podłogę przy pobliskich sklepach.
Ruch w metrze natychmiast został wstrzymany. Rozpoczęto akcję ratunkową. Na miejscu pojawiły się trzy wozy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policjanci. Przyjechał też prokurator.

Ratownicy wchodzili pod wagon i delikatnie wyciągali rannego. Mężczyzna wył w bólu. Po pół godzinie udało się go wydostać. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Choć cała akcja trwała krótko, metro na kilka godzin zostało prawie całkowicie sparaliżowane. - Musieliśmy zamknąć stację Centrum - wyjaśnia Krzysztof Malawko, rzecznik metra. - Od stacji Politechnika do Dworca Gdańskiego pociągi jeździły tylko po jednym torze.

Z megafonów wciąż nadawano komunikaty o zmianach w kursowaniu. Mimo to ludzie byli zdezorientowani. Na peronach zrobiło się ciasno. Wiele osób przesiadło się do autobusów. Ruch pociągów z peronu w stronę Młocin przywrócono kilka minut przed godz. 15.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się