Menu Region

Francja i Słowacja podpisały porozumienie o strategicznym...

Francja i Słowacja podpisały porozumienie o strategicznym partnerstwie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wspólną deklarację o strategicznym partnerstwie podpisali premier Słowacji Robert Fico i prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Złożyli także podpisy pod planem wspólnych działań przewidzianych w ramach tego partnerstwa. Oba kraje zamierzają również współpracować w dziedzinie energetyki jądrowej.
Po spotkaniu w Pałacu Elizejskim premier Fico powiedział, że Słowacja jest zainteresowana nabyciem nowoczesnego reaktora, i nie wykluczył, że będzie to reaktor francuski. Miałby on zostać zainstalowany w elektrowni jądrowej w Bohunicach.

Jeden ze współpracowników prezydenta Sarkozyego powiedział prasie, że Słowacja - podobnie jak Francja - "wybrała energię jądrową". Połowa energii elektrycznej produkowanej w tym kraju powstaje w elektrowniach atomowych. Są one jednak głównie oparte na technologii rosyjskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się