"Koalicja PO z PiS bardziej prawdopodobna niż z Palikotem....

  "Koalicja PO z PiS bardziej prawdopodobna niż z Palikotem. Kaczyński był łagodniejszy"

  KW

  Aktualizacja:

  - Zapoznałem się z obydwoma książkami (Janusza Palikota i Jarosława Kaczyńskiego - red.), tymi najbardziej bulwersującymi. Porównując to, co obaj panowie napisali o PO w tych książkach, myślę, że bardziej prawdopodobny jest powyborczy sojusz pana Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem - stwierdził Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, w radiu ZET.
  Dlaczego? - Znacznie łagodniej obszedł się z Tuskiem Kaczyński niż Palikot - wyjaśnił Nałęcz.

  Czytaj też: Palikot: Bez nas nie powstanie żadna koalicja

  Ponadto po raz kolejny powtórzył, że prezydent Komorowski nie ma zamiaru powierzać misji tworzenia rządu liderowi ugrupowania, które otrzymało najwięcej głosów w wyborach, ale temu, który ma największe szansę stworzenia stabilnej koalicji rządowej.


  Czytaj też: http://www.polskatimes.pl/magazyn/456738,nowak-palikot-to-destrukcja-polityki-nie-chce-koalicji-po-z,id,t.html

  - To nie jest prawdziwa teza, że w Polsce jest taki obyczaj, że misję tworzenia rządu otrzymuje lider zwycięskiego ugrupowania. Dotychczas, nie licząc premiera Mazowieckiego, było 13. nominacji premierowskich. Z tych trzynastu tylko trzy to były nominacje dla lidera zwycięskiego ugrupowania - argumentuje doradca prezydenta.


  Czytaj też: Kaczyński: Wolę nowe wybory niż rządy koalicji PO-Palikot. To byłby zupełny upadek

  - Jeśli prezydent nie chce strzelić do parlamentu z korkowca i chce, aby ten jego nomitat poszedł do parlamentu i został autentycznie premierem na cztery lata, to musi się przekonać, na jakie poparcie ten jego nominat może liczyć w parlamencie - tłumaczył Nałęcz. Zapowiedział, że po ogłoszeniu wyborów, prezydent Komorowski przeprowadzi szereg konsultacji z liderami wszystkich ugrupowań, które wejdą do parlamentu.

  Czytaj też: Kaczyński: jeśli nie PiS, to Palikot razem z Tuskiem

  - Prezydent będzie chciał doprowadzić do powstania trwałego rządu, a nie rządu na miesiąc, bo rząd na miesiąc to jest tylko zamieszanie w strukturach państwa - mówił doradca prezydenta Komorowskiego.

  WR Źródło: Radio ZET

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BRAWO

  Grzegorz 33 Poznań (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Brawo Panie Jarku. Lis to zero

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POlecam wszystkim sympatykom Palikota: http://piechula.com.pl/2011/10/wszyscy-ludzie-palikota/

  Julin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  POlecam wszystkim sympatykom Palikota: http://piechula.com.pl/2011/10/wszyscy-ludzie-palikota/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Glos na PiS to głos zmarnowany

  serty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  PiS nie ma szans na rządzenie. Żadna normalna partia nie jest na tyle głupia żeby iść z nimi w koalicję - i dobrze, bo kolejny rząd PiSu byłby w obecnych warunkach prawdziwą katastrofą. Poprzednie...rozwiń całość

  PiS nie ma szans na rządzenie. Żadna normalna partia nie jest na tyle głupia żeby iść z nimi w koalicję - i dobrze, bo kolejny rząd PiSu byłby w obecnych warunkach prawdziwą katastrofą. Poprzednie jakoś przeżyliśmy bo była hossa, w dobie kryzysu równie dobrze moglibyśmy wszyscy utopić się w Bałtyku. Ostatni gasi światło.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POwrócił pedofil Nałęcz !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Gdzieś Ty bywał czarny baranie ? Na leczeniu, mój miły panie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pedofil to cie robił

  Tony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Idź się pomodlić przed ołtarzem Kaczyńskiego matole!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zielona Wyspa? -- wyborcy PO łykają bzdury jak pelikany

  Poncyliusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3


  Oczywiście że będę głosował na PIS. A dlaczego? Bo są zwyczajnie uczciwi.

  Przypomnijcie sobie spot PIS-u sprzed 4 lat, w którym było m.in to jak "kolesie" poklepywali się po plecach. Już wtedy...rozwiń całość


  Oczywiście że będę głosował na PIS. A dlaczego? Bo są zwyczajnie uczciwi.

  Przypomnijcie sobie spot PIS-u sprzed 4 lat, w którym było m.in to jak "kolesie" poklepywali się po plecach. Już wtedy o tym mówili. Ręka rękę myje, i to mamy teraz. Miro, Z*****, Rychu, który z nich odpowiedział za aferę hazardową? Żaden.

  Przypomnijcie sobie kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego z 2009 roku. Tusk publicznie obiecał inwestora katarskiego dla stoczni szczecińskiej i gdyńskiej. Po wyborach okazało się, że nie ma inwestora, a stocznie upadły.

  Czteroletnie rządy Platformy Obywatelskiej doprowadziły finanse państwa do katastrofalnego stanu. Dług rośnie w zastraszającym tempie *** 1 mld co 3 dni ***, a premier z ministrem finansów nic sobie z tego nie robią, dalej zaciągając nowe pożyczki. Już w tym roku na obsługę długu publicznego zostanie wydane prawie 40 mld złotych. Długi Tuska będą spłacane przez co najmniej 30 lat.

  Ale to przecież nie wszystko, bo niezależnie od zadłużenia z tytułu długu publicznego, Polacy są zadłużeni również "prywatnie". Prawie 85 proc. gospodarstw domowych nie ma żadnych oszczędności!

  Kto inny w Polsce ma długi, a kto inny oszczędności. Oszczędności te gromadzi stosunkowo niewielki, bo około 15-procentowy odsetek gospodarstw domowych. Jest to sytuacja charakterystyczna dla środkowoamerykańskich tzw. republik bananowych, odznaczających się brakiem klasy średniej, która w normalnych państwach stanowi podstawę społeczeństwa.

  Takiego wzrostu cen, i to wszystkich produktów oraz usług konsumpcyjnych, nie było od dziesięciu lat. Czteroletnie rządy (2007-2011) Platformy Obywatelskiej zapamiętamy jako erę drożyzny, czas pożerania naszych oszczędności, wzrostu świadczeń. Nie ma koniecznych dla gospodarki reform, jest drożyzna -- tak można zwięźle określić bilans rządów PO. Inflacja rośnie jak na drożdżach i nie oszczędza naszych oszczędności, także pensji, rent i emerytur. Dynamika wzrostu cen prześcignęła wzrost płac, co generuje w naszym kraju błyskawiczny wzrost ubóstwa, bo przecież ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności i żyje z dnia na dzień.

  Polskie obligacje, co do stabilności, których premier D. Tusk ma pewność, w rękach kapitału zagranicznego to już ok. 150 mld zł. Obligacje greckie też długo sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, a obligacje włoskie i hiszpańskie były bardzo stabilne. Zapewniali o tym premierzy S. Berlusconi i J. Zapatero. Uspokajające propagandowe gesty z pewnością nie zrobią wrażenia na rynkach walutowych i finansowych. Nieubłaganie zbliża się dzień prawdy nie tylko dla europejskich finansów, ale również dla fundamentów „ zielonej wyspy”.

  Plan konsolidacji finansów, którym tak szczyci się polski rząd będzie musiał być poddany generalnej weryfikacji w końcu września, bo zażąda tego Komisja Europejska. Prawdy więc o stanie naszych finansów publicznych dowiemy się już po wyborach. Dla wielu będzie to prawdziwy szok. Szykuje się prawdziwy krach na giełdzie, frank w okolicach 4 zł, benzyna po 6 zł i droga żywność.

  Oddanie władzy po raz kolejny w ręce Tuska grozi całkowitą zapaścią finansów publicznych. Cztery lata to dostatecznie długi okres, by móc już dokonać oceny nie na podstawie słów, ale na podstawie owoców. Zwiększenie zadłużenia kraju o co najmniej 50 proc.to polityka oddawania Polski w ręce obcych banków. Skończy się tym, czym w Grecji, czyli utratą jakichkolwiek namiastek suwerenności kraju: TOTALNA WYPRZEDAŻ.


  Wzmaga się panika na rynkach finansowych. -- Polska z 900 mld zł długu publicznego może przewrócić się z dnia na dzień -- ostrzega dr Kuźmiuk. Scenariusz jest zawsze podobny: masowa ucieczka krótkoterminowych inwestorów z rynku, gwałtowne załamanie kursu waluty, próba ratowania kursu poprzez uruchomienie elastycznej linii kredytowej z MFW, która pozwoli bezpiecznie wycofać się dużym inwestorom zagranicznym z polskich aktywów, a następnie - twarde dno, od którego Polska będzie musiała się odbić i potem przez wiele lat odrabiać straty, spłacając przy tym długi zagraniczne po kursie np. 6 zł za euro.

  Dzisiejszy kryzys w Europie to przecież nic innego, jak bankructwo utopijnych założeń polityków, którzy wprowadzali wspólną walutę. Cel był prosty - wspólna waluta musi doprowadzić do rządu gospodarczego UE, bo inaczej motywowany politycznie pomysł integracji się zawali. No i dzisiaj się wszystko wali. Nasz rząd z kolei jeszcze kilkanaście miesięcy temu ogłaszał, że Polska wejdzie do strefy euro w 2012 roku. Miało to być panaceum na wszystkie niemal nasze bolączki. Dziś okazuje się, że tylko dlatego, że celu tego nie udało się zrealizować, nie popadliśmy w katastrofę gospodarczą.

  Nawet przez tak dalekich od Prawa i Sprawiedliwości ekonomistów jak Leszek Balcerowicz działalność ministra Rostowskiego nazywana jest kreatywną księgowością. Stan zadłużenia naszego kraju też do końca wiadomy nie jest. Z całą pewnością długi są poukrywane w różnych miejscach, choćby w Krajowym Funduszu Drogowym.

  Kiedy ludzie Rydzyka przestrzegali przed dziką prywatyzacją polskich banków (i nie tylko) to polskojęzyczne tuskomedia ich wyśmiały! Teraz śmieją się tylko niemieccy bankierzy.

  Trzeba być naprawdę ŚLEPY, żeby nie widzieć, jak reżimowe media ciągle nam wciskają tę samą mafię PO-PSL-SLD. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory 2010 - cuda przy urnach wyborczych.

  polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Warto przeczytać i zobaczyć.
  Wyjątkowo ciekawe - i jednocześnie alarmujące - opracowanie danych dotyczących głosów nieważnych w wyborach samorządowych w roku 2010 na stronie www,wPolityce.pl....rozwiń całość

  Warto przeczytać i zobaczyć.
  Wyjątkowo ciekawe - i jednocześnie alarmujące - opracowanie danych dotyczących głosów nieważnych w wyborach samorządowych w roku 2010 na stronie www,wPolityce.pl.
  Kolorowe mapki opracowane przez dr hab., prof. PAN Przemysława Śleszyńskiego szokują i każą się zastanowić na uczciwością PKW.
  Więcej"
  www.wPolityce.pl

  "Nie jest ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy". J. Stalin

  I to jest moja odpowiedz dla tow. Nałęcza.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie siej paniki, bo ludzie do urn nie pójdą!!

  POPEK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  WSZYSTKO JEST W NAJLEPSZYM PORZĄDKU Z KOMISJAMI - NIE SŁUCHAJCIE TAKICH CZUBÓW!!

  TU ZNAJDZIESZ SWÓJ LOKAL WYBORCZY:
  t*******/nn2x

  ZAPOZNAJ SIĘ Z TREŚCIĄ
  t*******/nn2v
  t*******/nn2v

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nałęcz wracaj do Dobrzykowic

  marcinescu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  tj; "Sprawiedliwość, sprawiedliwością ALE PRAWDW MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ratuj POpaprańców....

  cezar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Adam Michnik nie oszczędza opozycji, pełno tam mitomaństwa, kłamstwa, bredzenia, nasyłania służb specjalnych i najgorsze, „ogłoszono Wałesę agentem”. Jak rozumiem, nie był, a jak się...rozwiń całość

  Adam Michnik nie oszczędza opozycji, pełno tam mitomaństwa, kłamstwa, bredzenia, nasyłania służb specjalnych i najgorsze, „ogłoszono Wałesę agentem”. Jak rozumiem, nie był, a jak się przyznał, to przez pomyłkę, OK.
  zanim wyjedziesz za granicę, idź do urny wyborczej, by zablokować powrót Jarosława Kaczyńskiego do władzy”.

  Znaczy, Wujek Dobra Rada radzi- zagłosuj, jak mówimy, uratuj nas, a potem sp.. gdzie chcesz. Już nie będziesz potrzebny.

  Ależ się, q.. boją! Ależ im zwieracz chodzi! A mnie , jakby miód na serce lali, hi,hi!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czas na zmiany

  ptaku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Drodzy koledzy, jeżeli nie widzieliście wczorajszego wystąpienia Kaczyńskiego, to proponuje sobie odszukać w internecie relacji z tego programu. CZAS PRZEJRZEĆ NA OCZY!!!

  KACZYŃSKI przyszedł i...rozwiń całość

  Drodzy koledzy, jeżeli nie widzieliście wczorajszego wystąpienia Kaczyńskiego, to proponuje sobie odszukać w internecie relacji z tego programu. CZAS PRZEJRZEĆ NA OCZY!!!

  KACZYŃSKI przyszedł i obraził Lisa mówiąc, że szkodzi Polsce, obraził Merkel - to jest tak jakby ktoś z niemieckiego ugrupowania obraził Prezydenta lub Premiera w Polsce!!! TROCHĘ SZACUNKU PANIE KACZYŃSKI!!!

  JEŻELI NIE PÓJDZIEMY ZAGŁOSOWAĆ NA PO, TO ZIOBRO ZROBI WIELKI COME BACK!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po wczorajszym programie Tusk do Lisa : ZWALNIAM CIĘ !

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Jarek !

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  3maj się!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo?!?!?!

  zegar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Ty chyba miałeś/aś klapy na oczach lub drugą połowę mózgu masz niesprawną!!!
  I tak przegracie, więc nie wiem co wam daje ta grupa wsparcia na forach dyskusyjnych.

  Kaczor poniżył Lisa i obraził...rozwiń całość

  Ty chyba miałeś/aś klapy na oczach lub drugą połowę mózgu masz niesprawną!!!
  I tak przegracie, więc nie wiem co wam daje ta grupa wsparcia na forach dyskusyjnych.

  Kaczor poniżył Lisa i obraził kanclerz Merkel idioto! To tak jakby w ten sam sposób niemieckie ugrupowania wypowiadały się na temat prezydenta Polski lub premiera! Hipokryci pieprzeni!!

  Czeka nas uwstecznienie jak to napisał dla WPROST Kuba Wojewódzki!! PRZEKONACIE SIĘ JAK TO JEST COFNĄĆ SIĘ W CZASIE BEZ WYKORZYSTANIA WEHIKUŁU!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a ty jesteś pewien,że masz sprawną pierwszą połowę mózgu?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sprawną to mało powiedziane

  zegar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo