Menu Region

W Pekinie zakończyły się 13. Igrzyska Paraolimpijskie

W Pekinie zakończyły się 13. Igrzyska Paraolimpijskie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polacy wrócą z Igrzysk Paraolimpijskich z 30 medalami. Sportowcy wywalczyli 5 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych krążków.
Największą liczbę medali do Polski przywiozą dwie pływaczki - Katarzyna Pawlik, która zdobyła złoto, dwa medale srebrne i brąz oraz Joanna Mendak, zdobywczyni złota, srebra i brązu. Ogromne zainteresowanie zarówno mediów, jak i widzów wzbudzała w Pekinie Natalia Partyka, jedna z dwóch zawodniczek, które startowały również w 29. Igrzyskach Olimpijskich. Polska tenisistka wywalczyła w Pekinie podczas Paraolimpiady złoty oraz srebrny medal.

W Igrzyskach Paraolimpijskich w Chinach wzięło udział ponad 4 tysiące niepełnosprawnych sportowców ze 148 państw. Medalowym rekordzistą Igrzysk został pływak z Australii Matthew Cowdrey, który zdobył pięć medali złotych i 3 srebrne. Polska, z 30 medalami, została sklasyfikowana na 18. miejscu. Cztery lata temu na Paraolimpiadzie w Atenach Polacy wywalczyli aż 54 medale.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się