Menu Region

Rosja podpisała porozumienie o wzajemnej pomocy z Abchazją i...

Rosja podpisała porozumienie o wzajemnej pomocy z Abchazją i Osetią Płd

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Kremlu podpisano porozumienia o przyjaźni, współpracy i pomocy wzajemnej między Rosją a Osetią Południową i Abchazją. Podpisy pod dokumentami - oprócz prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - złożyli przywódcy obu zbuntowanych gruzińskich prowincji, Eduard Kokojty i Siergiej Bagapsz.
Media zwracają uwagę, że porozumienie przewiduje również współpracę wojskową. Prezydent Rosji oświadczył, że jego kraj nie dopuści do nowej - jak to ujął - "wojskowej awantury" ze strony Gruzji.

Podpisanie porozumień o przyjaźni jest kolejnym etapem uznawania przez Rosję tych gruzińskich prowincji. Prezydent Dmitrij Miedwiediew 26 sierpnia podpisał dekrety o uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji. W ubiegłym tygodniu, Rosja nawiązała stosunki dyplomatyczne z obu republikami. Są już wybrane miejsca pod rosyjskie ambasady w Cchinwali i Suchumi. Podobno są też kandydaci na rosyjskich ambasadorów w obu stolicach.

Gruzja w odpowiedzi na uznanie przez Rosję niepodległości Osetii Południowej i Abchazji zerwała stosunki dyplomatyczne z Moskwą. Również Zachód krytykuje postępowanie Rosji na Kaukazie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się