Menu Region

Grad zapewnia o rozmowach ze związkowcami ze Stoczni...

Grad zapewnia o rozmowach ze związkowcami ze Stoczni Szczecińskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Aleksander Grad zapewnił, że rząd prowadzi dialog ze związkowcami w sprawie restrukturyzacji stoczni. Minister skarbu spotkał się z nimi oraz z inwestorami w Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Celem spotkania było wyjaśnienie niejasnych zapisów w planach restrukturyzacyjnych oraz nawiązanie współpracy inwestorów ze związkowcami - wyjaśnił minister. Podkreślił, że współpraca rządu ze stoczniowcami jest wzorowa. Zaprzeczył także, że wczorajsza wizyta związkowców w Brukseli wynikała z braku porozumienia między rządem a stoczniowcami.

Wczoraj związkowcy apelowali w Brukseli, by Unia Europejska dała im jeszcze jedną szansę i nie karała za otrzymaną wcześniej pomoc publiczną.

Programy restrukturyzacyjne polskich stoczni zostały wysłane do Brukseli w zeszły piątek. Jeżeli Komisja Europejska zaakceptuje plany prywatyzacyjne, stocznie nie będą musiały zwracać pomocy publicznej przyznanej stoczniom po wejściu Polski do Unii. Według różnych szacunków chodzi o 5 do 7 miliardów złotych. Zwrot pomocy publicznej oznaczałby upadek stoczni.

Według ministra Grada, decyzja Komisji powinna być znana w ciągu kilku dni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się