Menu Region

Kolejne spadki na moskiewskiej giełdzie

Kolejne spadki na moskiewskiej giełdzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kolejny dzień paniki na moskiewskiej giełdzie. Do południa, dwa najważniejsze indeksy giełdowe RTS i MMWB spadły odpowiednio o ponad 6 i 3 procent.
Po tak znaczących spadkach, transakcje na giełdzie zostały wstrzymane do czasu "osobnego rozporządzenia". Rosyjskie Ministerstwo Finansów postanowiło najpierw zasilić trzy największe rosyjskie banki - Sbierbank, WTB i Gazprombank - sumą 1 biliona 126 miliardów rubli, czyli - w przeliczeniu - około 100 miliardów złotych. Potem pojawiła się informacja, że w sumie 28 banków ma prawo do udziału w rozmieszczeniu środków budżetowych na depozytach na sumę ponad 1,5 biliona rubli, czyli około 150 miliardów złotych.


Rosyjskie władze oczekują, że to pomoże utrzymać płynność finansową sfery bankowej. Analitycy mówią, że problemem pozostaje właśnie deficyt środków finansowych. Zwracają przy tym uwagę, że pozytywne sygnały, płynące z zagranicznych rynków finansowych i pozytywna korekta cen ropy na rynkach światowych na razie nie wpływają na rosyjski rynek akcji.

Wznowienie pracy moskiewskiej giełdy nastąpi prawdopodobnie po tym, jak rosyjskie władze zapowiedzą podjęcie dodatkowych kroków, mających poprawić sytuację w sferze bankowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się