Menu Region

Litewski sąd aresztował majątek rafinerii w Możejkach

Litewski sąd aresztował majątek rafinerii w Możejkach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Litewski sąd aresztował majątek rafinerii w Możejkach, zarządzanej przez PKN Orlen. Majątek wart jest 8 mln. litów czyli ok. 8 mln złotych. Spółka kolei państwowych zaskarżyła do sądu rafinerię, chcąc odzyskać dług za przewóz jej produktów.
Koleje Litewskie twierdzą, że Możejki samowolnie wprowadziły ulgi na przewóz. Koleje zabiegały też w sądzie o blokadę kont bankowych rafinerii, ale sąd nałożył areszt jedynie na majątek spółki.

Rzecznik prasowy Możejek Jacek Komar mówi, że areszt majątku nie ogranicza działalności rafinerii. - Czekamy teraz na uzasadnienie decyzji sądu. - dodał rzecznik.

Rafineria w Możejkach dążyła do zachowania ulgowej taryfy na przewóz jej produktów koleją. Konflikt pomiędzy dwiema spółkami zaostrzył się na początku września, kiedy Koleje Litewskie w trybie jednostronnym zerwały umowę z rafinerią na przewóz produktów ropy naftowej. Konflikt ten ma rozstrzygnąć sąd arbitrażowy

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się